• معرفی آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر نشاط

  آزمایشگاه دکتر نشاط در تیرماه 1390 با هدف انجام آزمایشات تخصصی و نادری که در آزمایشگاههای استان انجام نمیشد و نیز با آرمان طلایی انجام با کیفیت و دقیق آزمایشات، با تکنولوژی، مواد و دستگاههای پیشرفته افتتاح شد.

  یکی از مشکلات بیماران، به خصوص بیمارانی که از راه دور برای انجام معاینات به شیراز مسافرت می کردند؛ طولانی بودن زمان دریافت نتیجه آزمایشات بود که آزمایشگاه دکتر نشاط ضمن حفظ کیفیت و دقت، با استفاده از دستگاههای پیشرفته، سرعت انجام آزمایشات را  بالا برد. به طوریکه در حال حاضر انجام بسیاری از آزمایشات تخصصی و روتین به صورت روزانه میسر است و این باعث کاهش هزینه های اقامت، رفت و آمد و نیز تشخیص سریعتر بیماری (که می تواند در روند درمان بسیار موثر باشد) می شود.

  رمز موفقیت آزمایشگاه دکتر نشاط علاوه بر استفاده از دستگاهها، مواد و تکنولوژی های پیشرفته، استفاده از پرسنل مجرب و  متخصص در زمینه علوم آزمایشگاهی و تخصص های مرتبط است که  پرسنل این آزمایشگاه طی مصاحبه، امتحان ورودی و آموزش بدو خدمت به مدت چند ماه (جهت آشنایی با روال کار آزمایشگاه) مشغول به کار می شوند.

  این آزمایشگاه یکی از کاملترین پنل تستی را در جنوب کشور داراست که در بخش های مختلف طبقه بندی و انجام می شود. از جمله این بخش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  -       بخش پاتولوژی و سیتولوژی با حضور اساتید مطرح در این زمینه

  -       بخش مولکولار با انجام آزمایشات منحصر به فرد و مهمی مثل HPV, Thrombosis، هپاتیت، آزمایشات مولکولی تشخیص سرطان و ... در کمترین زمان ممکن

  -       بخش بیوشیمی

  -       بخش هماتولوژی با انجام تقریبا تمامی آزمایشات تخصصی خون شناسی

  -       بخش انعقاد با انجام یکی از کاملترین پنل های تستی در زمینه اختلالات انعقادی و ترومبوزی مثل هموفیلی، ترومبوز های موثر در سقط های مکرر، بیماری های خود ایمنی و ...

  -       بخش ایمونولوژی  با انجام آزمایشات تخصصی و فوق تخصصی ایمونولوژی و روماتولوژی برای تشخیص بیماری های خود ایمنی با دستگاههای سریع و دقیق با جواب روزانه

  -       بخش هورمون شناسی با استفاده از دستگاهها ی سریع و دقیق و جواب روزانه

  -       بخش آزمایشات ادرار و مدفوع

  -       بخش سرولوژی

  -       بخش سرم گیری با استفاده از نرم افزار توانمند و دقیق که خطا های احتمالی را به میزان قابل توجهی کم می کند.

  -       بخش میکروب شناسی

  -       بخش خونگیری با تکنیک خونگیری در خلاء و استفاده از سیستم B.D انگلستان(یکی از بهترین برندهای دنیا) با پرسنل مجرب و متخصص

  -       بخش HPLC جهت تشخیص میزان داروها، ویتامین ها، اسیدهای آمینه و ... در خون

  -       بخش آلرژی که بخشی منحصر به فرد بوده و مسوول انجام تست های آلرژی و حساسیت می باشد.

  سوپروایزر آزمایشگاه، جناب آقای رحیمی که از پرسنل توانمند آزمایشگاهی می باشند؛  مسئولیت مدیریت داخلی آزمایشگاه را بر عهده دارند و همیشه صبورانه پاسخگوی شما در زمینه امور آزمایشگاهی می باشند.

  پرسنل این آزمایشگاه همگی با تحصیلات عالی در رشته های علوم آزمایشگاهی، کامپیوتر، حسابداری و روابط عمومی انتخاب شده اند و به علت حساسیت مدیریت آزمایشگاه در برخورد مودبانه و صبورانه با بیمار و همراهان وی، تحت آموزش های روانشناسی و نظارت دقیق قرار دارند.

  کلاس های آموزشی در این آزمایشگاه بسیار جدی برگزار می گردد و پرسنل به صورت مرتب تحت آموزش یافته های جدید آزمایشگاهی و استاندارهای به روز شده قرار می گیرند.

  پرسنل آزمایشگاه دکتر نشاط جهت جلوگیری از خطای ناشی از خستگی، فقط در یک شیفت کار می کنند و در شیفت بعد، پرسنل کاملا تغییر می کنند تا نیروهای تازه نفس بتوانند با اشتیاق و دقت بالا جوابگوی مراجعین محترم باشند.

  به کمک بخش انفورماتیک و روابط عمومی آزمایشگاه که از مهندسین توانمند کامپیوتر می باشند این آزمایشگاه امکان جوابدهی را به صورت آنلاین از طریق سایت و همچنین به کمک ربات تلگرام از طریق موبایل فراهم نموده است. که این امر سهولت دسترسی مراجعه کننده و پزشک وی را به نتیجه آزمایش فراهم کرده و همچنین از رفت و آمدهای غیر ضروری جلوگیری می کند.

  این آزمایشگاه سعی دارد کلیه آزمایشها را با استانداردهای سخت گیرانه بین المللی انجام دهد و هیچ پروسه ای از آزمایشها را خلاصه و یا حذف نمی کند.

  در آخر اینکه آزمایشگاه دکتر نشاط با دنبال کردن آرمان خود مبنی بر  تغییر جهت روند آزمایشات با روشهای قدیمی و وقت گیر به پروسه های جدید، سریع و دقیق تمام تلاش خود را به کار می بندد.

  با توجه به اینکه هیچ مجموعه ای نمی تواند بی نقص باشد؛ از شما مراجعه کننده عزیز و محترم خواهشمندیم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق راههای ارتباطی ما (تلفن، فکس، سایت، ایمیل، تلگرام و اینستاگرام) با ما در میان بگذارید و ما را در انجام بهتر خدمات یاری رسانید.

  آزمایشگاه دکتر نشاط در انجام پروژه های تحقیقاتی نیز با اساتید و دانشجویان دانشگاههای مختلف همکاری دارد و به صورت مستقل نیز تا به حال موفق به چاپ چند مقاله بین المللی شده است که در سایت های معتبر مقاله های بین المللی قابل جستجو می باشد.

  سلامتی شما آرزوی ماست.

  مدیریت آزمایشگاه دکتر نشاط